Onverwachte wending

Onverwachte wending

Onverwachte wending

Een stichting opzetten is niet eenvoudig. Na de nodige procedures hier in Nederland is het belangrijk een terugkeer te realiseren naar het project. Dit deden wij afgelopen Juni. Wij kwamen aan in Gambia, en bezochten meerdere keren de kleuterschool. Gelukkig waren wij bevoorrecht om met andere stichtingen in aanraking te komen. Zij wezen ons op het maken van duidelijke afspraken, ten behoeve van de activiteiten die de stichting ter plaatse verricht. Helaas was er op dat moment niet veel tijd meer, slechts twee dagen. Dat was niet genoeg om deze afspraken te realiseren.

In de afgelopen periode zijn Mark en Jacco met Pasamba bezig geweest om afspraken met de wijk en de eigenaar van het land, waar de school op gevestigd staat, te realiseren. Na diverse telefoontjes, berichten en e-mailwisselingen met verschillende overeenkomsten, is het helaas niet gelukt de afspraken te realiseren met Lamin Nursery School. De inhoud van deze afspraken gaan onder andere over het veiligstellen van de ontwikkelingen en de financiële steun die wij als stichting zouden verrichten. Zo is het onder andere belangrijk vast te leggen dat de school altijd een school zou blijven! Mocht dit niet zo zijn, dat de giften van de stichting terug komen aan de stichting bij verkoop of bij opheffen van de school. Helaas besloot de landeigenaar geen akkoord te geven, terwijl de community al wel akkoord was gegaan.

De wending

Met veel verdriet hebben wij moeten besluiten een verdere samenwerking voor Lamin Nursery School te stoppen, ter veiligheid van de steun van onze donateurs. Tegelijkertijd zijn wij verheugd mee te delen dat wij een nieuw project aan gaan. Wij hebben hier dezelfde afspraken voorgesteld en deze zijn meteen overeengekomen. Raar is het wel, want de intentie van de stichting was om als allereerste de Lamin Nursery School te steunen. Op basis van onze eerste aanraking in januari 2017 met deze school is het initiatief immers ontstaan. Tegelijker tijd realiseren wij ons dat het daar niet om gaat. Onze steun is overal in Gambia hard nodig en daarom is het zo mooi u voor te stellen aan Rosy Apple Noel Baker Nursery School.

Schoolplein bij Rosy Noel Bakery SchoolRosy Apple Noel Baker Nursery School

Rosy Apple Noel Baker Nursery School heeft in het verleden vermoedelijk ook al enige steun van iemand privé gehad. Deze persoon heeft gezorgd voor financiële en materiele steun. Helaas, is dit wegens omstandigheden voor deze school tot een einde gekomen. De school wordt met veel passie en toewijding ondersteund door Amadou M. Tamba, die tevens de landeigenaar is, waar de school gevestigd is. De school betaald geen huur of andere dingen, behalve dat het Amadou en zijn vrouw een mogelijkheid geeft te werken en zodoende een inkomen te genereren. Zij zijn namelijk beide docent aan deze school. Op dit moment krijgen er 160 kleuters les. Ook is hier nog altijd het doel op verbetering van onderwijs in een veiligere omgeving! In oktober gaan Mark en Jacco langs en maken wij een uitgebreide reportage over deze school.

De foto’s en eerdere nieuwsberichten over de Lamin Nursery School houden wij wel online en wij zullen het verhaal blijven vertellen, want Lamin Nursery School is wel de drijfveer van ons initiatief. Wellicht dat wij het toch voor elkaar krijgen in een later stadium om hier alsnog steun te bieden.

Reacties zijn gesloten.